Ve stavu ohrožení

02.04.2022

Věděli jste, že kromě našeho kouzelnického světa i mudlovský svět oplývá ve volné přírodě  takovou krásou jakou jsou sovy? Za posledních pár let se ale jejich množství značně snížilo a takovou sovu pálenou, nebo sýčka obecného už jen tak neuvidíme. Představte si, v České republice jich zbývá už méně než 100 párů. Nebo věděli jste, že se v ČR dokonce nachází i orel, čolek, nebo zmije? Taktéž jsou to ale druhy, které jsou kriticky ohrožené, objevují se jen na pár lokalitách na světě a merlinžel, za takových podmínek, v budoucnu čelí nevyhnutelnému vyhynutí. 

Nejsou to ale pouze živočichové vzrůstem větším (savci, ptáci a obojživelníci), ale i ti malincí, kteří nejsou kolikrát tolik vidět, ale taktéž se podílí na ekosystému naší krásné planety Země. A právě ku příležitosti blížícího se dne Země, probouzejícího se jara a celkově na vzdání holdu přírody kolem nás, máme tuto novou soutěž inspirovanou ohroženými druhy. Ráda bych, abychom se zaměřili právě na ty drobné bezobratlé, na chudáky chrobáky, motýlky a včelky. Někteří toho pro nás mnoho dělají a to bez povšimnutí veřejnosti. A co takové květiny? Houby? Věděli jste například kolik horských květin už taktéž patří do kriticky ohrožených druhů?

Pro tuto soutěž budiž tedy tato pravidla:

  • návrh se bude týkat nějakého ohroženého druhu bezobratlích, květin, nebo hub
  • stále se jedná o návrhy oblečení, či doplňků na naše hradní postavičky, návrhy na papír nebudou přijímány (pokud máte nápad, můžete nám jej poslat pro inspiraci - v tomto případě nemůžeme ale navrhnout odměnu)
  • můžete vybírat cokoliv z kategorie výše, není třeba se omezovat jen na kriticky ohrožené druhy (můžete zmínit i jen třeba poměrně hojně zastoupený druh, který nově čelí masivnímu úbytku populace, tedy hrozí vyhynutí až v budoucnu - třeba například ty zmíněné včelky)
  • taktéž není třeba se omezovat na Českou Republiku - můžete zmínit i jakýkoliv jiný ohrožený druh z kategorie výše, ale z jiné země
  • do popisku přidejte název, oblast sídlení/růstu a nějakou zajímavost o daném druhu - rozšiřte po hradě osvětu o tomto ohroženém tvorečkovi, zkuste nás trochu i vzdělat
  • nezapomeňte poslat v termínu konání soutěže své výtvory i na pulty PU v rámci brigády Amatérská návrhařina (pokud si návrhem nejste jisti, můžete se zeptat na radu slečny Christiny Elizabeth Stark, ráda vám pomůže)
  • zúčastnit se může kdokoliv, i když třeba nejste člen spolku - stačí dodržet všechna pravidla výše

Tato soutěž bude mít konání od dnešního dne, tedy od 2. dubna, až do konce května. Svá dílka posílejte do sovince slečny Christiny (buď hradní, nebo externí - naleznete v profilu), nezapomeňte díla poslat i na pulty PU, ať to ty naše hradní bytosti mohou nosit.

Necháváme na tuto soutěž dostatek času, doufejme, že si každý ochotný návrhář najde chvilku a něco nám k tomuto tématu zapošle. Budeme rádi za jakoukoliv zajímavou informaci a osvětu o nějakém tom i třeba málo ohroženém druhu.

Pojďme vzdělat hrad!

© 2022 Móda letem světem z per mladých návrhářů
Spolek U Růžové chryzantémy

Předsedkyně: Isabell Tenebris 
Správce webu: Christina Elizabeth Stark
Korektor článků: Maraike Auri Nordahl
 
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!